Zaznacz stronę

Bezpieczeństwo uczniów oraz innowacyjne nauczanie – to priorytety w Zespole Szkół w Gorzycach

Nad bezpieczeństwem uczniów w gorzyckiej szkole czuwają pracownicy oraz 40 wewnętrznych i zewnętrznych kamer,
a liczba ich sukcesywnie rośnie. Uczniowie klas informatycznych podczas praktyk zawodowych zajmują się między innymi montażem oraz czuwają nad prawidłowym działaniem kamer. Planuje się w ciągu kolejnego roku podwojenie ilości kamer
w szkole. Wówczas nawet mysz nie zostanie niezauważona.

Szkoła dba również o estetykę oraz wyposażenie pracowni przedmiotowych. Wizytówką Zespołu Szkół w Gorzycach są dwa laboratoria do nauki języków obcych oraz doskonale wyposażone pracownie do nauki zawodu (szkoła kształci w technikum w zawodach: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk, ekonomista).

Zespół Szkół w Gorzycach to jedyna szkoła w regionie, która może pochwalić się pracownią wirtualnej rzeczywistości VR. Podczas zajęć z przedmiotów ogólnokształcących uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię zakładając specjalne gogle VR, po ich założeniu przed oczami pojawia się komputerowo wygenerowany trójwymiarowy świat, który jest oglądany w 360 stopniach. To doskonałe urozmaicenie lekcji.

W Gorzycach można również rozwijać swoje zdolności językowe w nowoczesnych laboratoriach oraz podczas programów międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus. W maju 20 uczniów kierunków mechanicznych, mechatronicznych, informatycznych oraz programistycznych wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe do SZWECJI, gdzie będą zdobywać doświadczenie z szwedzkich zakładach produkcyjnych. W kwietniu gorzycką szkołę odwiedzą uczniowie
z Rumunii, a w kolejnych roku szkolnym uczniów czekają praktyki zawodowe w Chorwacji i Szwecji – wszystko to w ramach programu Erasmus.

Szkoła napisała również dwa projekty z dofinansowaniem środków unijnych na kwotę przekraczającą 6 milionów złotych. Jeśli projekty te zostaną pozytywnie ocenione Zespół Szkół w Gorzycach będzie jedną z najlepiej wyposażonych szkół zawodowych w Polsce.

W dniu 15 marca 2024r. gorzycka szkoła organizuje Dni Otwarte, na które zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

– Podczas Dni Otwartych uczniowie szkół podstawowych będą mogli zwiedzić szkołę, porozmawiać z pracownikami naukowymi Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz zwiedzić zakład Federal Mogul (Tenneco) – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach.

– Dzięki podpisanej umowie o współpracy z zakładem Federal Mogul każdy uczeń kończący naszą szkołę ma zapewnioną pracę w tym nowoczesnym zakładzie – dodaje dyrektor.

Skip to content