Zaznacz stronę

Technik USŁUG FRYZJERSKICH I KOSMETYCZNYCH

estetyka, spostrzegawczość, pomysłowość
Rekrutacja

Technik Usług Fryzjerskich I Kosmetycznych

Zawód fryzjer i kosmetyczka to jedne z najbardziej pożądanych na rynku profesji. Jest to nie tylko praktycznym zawodem, ale również artystycznym kierunkiem. Wybierając go zdobywasz umiejętności z zakresu zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych. jak również z tematyki kreowania wizerunku tj. dobierania fryzur, makijażu, ubioru do typu urody, typu sylwetki i kształtów twarzy.

Jeśli interesuje Cię projektowanie i stylizacja wizerunku na pewno sprawdzisz się w tym zawodzie, a tym samym spędzisz czas nauki na przyjemnych i ciekawych zajęciach rozwijających Twoją wyobraźnię.

Interesujesz się modą i najnowszymi trendami w dziedzinie fryzjerstwa i stylizacji? Pragniesz zdobyć interesujący i ciekawy zawód, który ma silną pozycję w branży usługowej? Zostań fryzjerem, który coraz częściej nazywany jest stylistą fryzur.

Wybierając ten kierunek zdobędziesz umiejętności z zakresu wykonywania zabiegów fryzjerskich: strzyżenie damskie, męskie, strzyżenie i stylizacja brody, koloryzacja, zabiegi chemiczne, trwałe prostowanie włosów, upinanie włosów, stylizacja, zagęszczanie, przedłużanie włosów i wiele innych.

Technik usług kosmetycznych przeprowadza diagnozę kosmetyczną oraz wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej w obrębie twarzy i całego ciała oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Udziela porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej.

Możliwości zatrudnienia:

Po ukończeniu Naszej Szkoły możesz:

 • otworzyć własną działalność

 • pracować w salonie fryzjerskim, kosmetycznym

 • pracować w różnego rodzaju organizacjach i firmach branży modowej

 • znaleźć zatrudnienie w teatrze czy na planie filmowym

 • znajomość preparatów fryzjerskich, kosmetycznych pozwoli Ci odnaleźć swoje miejsce w branży kosmetycznej zajmującej się produkcją i sprzedażą tego typu produktów.

d

Technik Usług fryzjerskich i kosmetycznych

Technik usług fryzjerskich i kosmetycznych to zawody z tradycją i przyszłością!

l

Kwalifikacje zdawane w tych zawodach:

 FRK.01. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

FRK.03. Projektowanie fryzur

FRK. 04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

s

To co najważniejsze:

 Technik usług fryzjerskich to kierunek umożliwiający zdobycie pełnej wiedzy z dziedziny szeroko pojętego fryzjerstwa . Absolwent tego kierunku potrafi poprowadzić salon fryzjerski zarówno pod względem praktycznym jak i estetycznym. Posiada nie tylko wiedzę i umiejętności istotne do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz strzyżenia włosów, ale potrafi także profesjonalnie wystylizować fryzurę, dokonać analizy kolorystycznej i przeprowadzić zabieg koloryzacji. Zna zasady sprzedaży i ekspozycji artykułów fryzjerskich. Absolwent tego kierunku posiada tez umiejętności zarządzania zespołem oraz zna podstawy komunikacji z klientem, które są bardzo ważne w tym zawodzie.

Technik usług kosmetycznych jest specjalistą w dziedzinie stylizacji i wizażu. Dzięki odpowiednim działaniom przywraca skórze promienny i zdrowy wygląd. Nie tylko diagnozuje on pacjenta pod kątem problemów kosmetycznych, ale także dobiera i wykonuje zabiegi profilaktyczne lub lecznicze. Do zadań techników usług kosmetycznych należy też pomoc w walce z cellulitem, rozstępami, trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Wykonują manicure, pedicure oraz makijaż, a także farbowanie brwi i rzęs.

Kompetencje miękkie:

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 • wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów
 • wykonywanie zabiegów chemicznych włosów
 • wykonywania strzyżenia włosów
 • wykonywania stylizacji fryzur
 • wykonywania projektów fryzur

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik usług kosmetycznych jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

 •  przeprowadzenia diagnozy kosmetycznej
 •  wykonywania zabiegów pielęgnacji i upiększających
 •  udzielania porad kosmetycznych
 • organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.

Rekrutacja

Jak mogę dołączyć do tego kierunku?

Kierunek otwarty jest dla każdego, kto wykazuje się odpowiednimi predyspozycjami.

Zadzwoń i dowiedz się więcej

(015) 836-20-87

zadaj pytanie przez email

01.

Wypełnij formularz rekrutacyjny

02.

Przygotuj się do egzaminu

03.

Oczekuj na wyniki

uczniów

pedagogów

kierunków

Lat kształcenia

Kontakt

Zespół Szkół w Gorzycach im. Por. Józefa Sarny

39-432 Gorzyce,
ul. Żwirki i Wigury 2

Telefon: (15) 836-20-87

 

Email: zsgorzyce@wp.pl

Skip to content