Zaznacz stronę

🟡 Podczas tegorocznego spotkania, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej, młodzież z Zespołu Szkół w Gorzycach obejrzała adaptację animowaną reportażu Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz „Muranów – Dzielnica Północna”.

🟡 Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej, jak co roku odwiedzili urzędy i instytucje, zdobiąc wszystkim ubrania papierowymi żonkilami.

🟡 Żonkile są symbolem pamięci o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim. Żółte kwiaty otrzymali również wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy,pracownicy Urzędu oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach.

🟡 Akcję Żonkile wspierają nowe Ambasadorki i Ambasadorzy: aktorki Agnieszka Grochowska i Martyna Byczkowska, najstarsza drag queen w Polsce – Lulla La Polaca (Andrzej Szwan), blogerka Bogumiła Siedlecka-Goślicka znana jako „Anioł Na Resorach”, aktorzy Tomasz Włosok i Jacek Braciak, a także wolontariusze – Kasia, Beata i Andrzej.

🟡 „Obchody rocznicy powstania w getcie mają tylko jeden sens: przypomnienie światu, że ludobójstwo jest zbrodnią przeciwko samej istocie człowieczeństwa, że nie można być bezkarnie obserwującym świadkiem, bo wychodzi się z tego okaleczonym” – Marek Edelman.

Fot.i materiał UG Gorzyce

Skip to content