Zaznacz stronę

15 grudnia 2023r.z w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbyło się podsumowanie VIII Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”, który był poświęcony Wisławie Szymborskiej. Współorganizatorem Konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie. Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy VI-VIII i ponadpodstawowe. Obejmowała trzy kategorie tematyczne: recytacja, wiedza o życiu i twórczości poetki oraz plastyczna. W konkursie wzięło udział 252 uczestników z całego Podkarpacia.

Naszą szkołę reprezentowali Sofia Solovey kalsy III TI,która zdobyła I miejsce i Roman Vuiko z klasy II TP, który otrzymał wyróżnienie.

Należy podkreślić ,że konkurs jest umieszczony w wykazie zawodów wiedzy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i przebiega pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i dzięki temu laureaci konkursu będą mogli mieć uwzględnione uczestnictwo i osiągnięcia w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół wyższego typu (na podstawie art. 20 m ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, ze zm.). Ogromne brawa należą się Sofii i Romanowi oraz ich opiekunom p.M.Motas-Korzonek i p.Annie Babuli.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan Augustyn Jędruchów – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani Marta Kurpiel- Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz pan dr Dariusz Tracz – Wiceburmistrz Miasta Jarosławia, którzy wraz z dyrektorem szkoły panią Dorotą Kaletą wręczyli nagrody laureatom konkursu. Całość dopełnił program artystyczny oparty na tekstach Wisławy Szymborskiej.

Zdjęcia umieszczone za zgodą organizatora: Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Jarosławiu.

Skip to content