Zaznacz stronę

     Uczennica klasy 2tep Alina Tsaryk wzięła udział w konkursie historycznym Patria Nostra. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu minutowego filmu lub animacji komputerowej, dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski, które miało miejsce w jednym z 52 tygodni roku. Alina wybrała temat: zawarcie unii polsko –  litewskiej w Krewie- 1385r. Na konkurs wpłynęło 85 filmów- nasza uczennica zajęła 38 miejsce. Gratulujemy!

       Projekt Patria Nostra zachęca młodych Polaków do kreatywnego spojrzenia na historię polityczną i gospodarczą a także na wkład ważnych postaci historycznych w rozwój regionu oraz całego kraju. Formuła projektu promuje wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i kanałów komunikacji do popularyzacji tematyki historycznej, ponadto sprawia, że projekt „żyje” jeszcze długo po jego formalnym zakończeniu.

Anna Babula

Film można zobaczyć na stronie:

https://konkurs-patrianostra.pl/edycja-vii-region-zachodni-2022#competition_works

Skip to content