Zaznacz stronę

Wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej zostało przygotowane dla nauczycieli i pracowników szkoły przez uczniów klasy IITI i Samorząd Uczniowski. Przybliżona została historia związana z powstaniem KEN.Uczniowie podziękowali za trud wkładany w edukację młodego pokolenia Polaków,za doskonałą pracę dydaktyczno-wychowawczą,za dar nauki i wspaniałe przewodnictwo na drodze do zdobywania wiedzy. Nie zabrakło też humorystycznego akcentu,który dotyczył kursokonferencji edukacyjnej prowadzonej przez hinduskiego mistrza jogi.Stosowna sceneria-zapalone świece ,unoszący się w powietrzu zapach kadzideł i odpowiednia muzyka miały sprawić,że uczestnicy tego spotkania poczują się zrelaksowani i odprężeni. Mamy nadzieję,że tak też się stało😉
W trakcie akademii pan dyrektor Krzysztof Komórkiewicz na ręce pana Starosty Jerzego Sudoła złożył podziękowania za owocną współpracę,wsparcie szkolnych inicjatyw i wspólne sukcesy. Zostały też przekazane życzenia dla uczniów.
Pan Starosta wspomniał o trudnej sytuacji na Ukrainie.Dodał także otuchy naszym uczniom pochodzącym z terenów zagrożonych wojną. Powiedział ,że zawsze mogą na nas liczyć ,że nasza szkoła obecnie jest dla nich azylem i taką ,,małą ojczyzną”-nawiązał do wielokulturowości,do tego,byśmy się nawzajem szanowali i wspierali. Przy okazji tego spotkania zostały wręczone nagrody książkowe dla laureatów Konkursu Ortograficznego,,O historii po polsku”. Podsumowaniem uroczystości był występ grupy tanecznej dziewcząt i uhonorowanie nauczycieli symbolicznymi statuetkami.

Skip to content