Zaznacz stronę

📚 CZYTANIE ŁĄCZY!
W wyjątkowej scenerii, w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach, w sobotę 3 września wybrzmiały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Już po raz ósmy Zespół Szkół w Gorzycach i Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach wraz z czytelnikami włączyła się w ogólnopolską akcję 🇵🇱 NARODOWE CZYTANIE, które odbyło się w Roku Romantyzmu Polskiego, ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okazji obchodzonego w 2022 roku dwóchsetlecia pierwszego wydania „Ballad i romansów”. Za sprawą wspaniałych interpretacji ballad przenieśliśmy się do pięknego, tajemniczego i mrocznego świata. Na nowo odkryliśmy wyjątkowość epoki, w której to, co idealne, duchowe, jest ważniejsze niż to, co ziemskie, materialne. Naszą szkołę reprezentowała pani Magdalena Motas-Korzonek wraz uczniami klasy II TL.

📖 Prezydent RP Andrzej Duda podczas akcji NARODOWE CZYTANIE w Ogrodzie Saskim w Warszawie, poinformował, że lekturą przyszłorocznej edycji będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Skip to content