Zaznacz stronę

W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. Józefa Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.

Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 42. Wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło (Sydney, Seul).

W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół w biegach brali również udział uczniowie z zaprzyjaźnionych Szkół Podstawowych. Biegi odbywały się w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi (szkoły podstawowe oraz klasy pierwsze szkoły ponadpodstawowe), klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach, oraz chłopcy starsi (klasy III i IV). Dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły nagrody. W tym roku biegi odbywały się na obiektach lekkoatletycznych należących do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach.

Wyniki:

Grupa dziewcząt:

 1. Yana Yakymiv – 1 TL
 2. Patrycja Leśniowska – 4 TLE
 3. Natalia Bednarz – 4 TLE

Grupa chłopców (klasy pierwsze + uczniowie szkół podstawowych):

 1. Mateusz Wójcik – 1 TP
 2. Alan Wziątek – 1 TMe
 3. Oleksandr Reznichenko – 1 TM

Grupa chłopców (klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach):

 1. Daniel Burczy – 2 TM
 2. Mykhailo Iliushenko – 2 TI
 3. Yaroslou Bahaukou – 2 TE

Grupa chłopców (klasy trzecie i czwarta):

 1. Jakub Remian – klasa 3 TIP
 2. Ivan Kompaniiets – klasa 3 TIP
 3. Vitalii Kompaniiets – klasa 3 TIP

Skip to content