Zaznacz stronę

Uczniowie ZS w Gorzycach po raz pierwszy przystąpili do wyjątkowego projektu edukacyjnego -IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Trudnego zadania podjęła się grupa 28 uczniów z klas I, II i III. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie była okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekście do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. W tym roku były to powstania śląskie. Konkurs wyłonił szkolnych mistrzów ortografii, są to:
1)Daniel Tęcza kl.3t52)
Bohdan Susulowski kl. 3ti4
3)Sandra Jurek z kl.3ti4. Gratulujemy!
30 września 2021r. w GOK w Gorzycach odbyło się Gminne Dyktando, wzięło w nim udział aż 12 uczniów z naszej szkoły. Była to ciekawa forma obchodów 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema, jednego z patronów literackich 2021roku.
Laureatkami konkursu zostały:
1) Sandra Jurek kl.3ti4
2) Weronika Kita kl.3t5 – gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania szkoły!
Uczniów mobilizowały do pracy polonistki- p. Magdalena Motas- Korzonek i p. Anna Babula.

Skip to content