Zaznacz stronę

Opis zawodu i zajęć

Dziś programista to jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów i jeden z najlepiej płatnych. Technik programista jest świetnym wyborem ścieżki edukacyjno-zawodowej dla wszystkich, którzy kochają komputery, lubią rozwiązywać problemy, logicznie myśleć, podejmować wyzwania i nie boją się przedmiotów ścisłych. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji komórkowych i realizowania wielu innowacyjnych, kreatywnych pomysłów (smart house, machine learning itp). Technik programista zajmuje się projektowaniem, programowaniem i testowaniem programów komputerowych w tym aplikacji webowych. Potrafi też administrować bazami danych, projektować elementy graficzne wykorzystywane w witrynach komputerowych i aplikacjach komputerowych.

Technik programista to nowy zawód, na który składają się dwie kwalifikacje:

  • INF.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
  • INF.04 Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji
Skip to content