Zaznacz stronę

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”.
W podzięce za trud włożony w Naszą edukację, samych radości i sukcesów życzą uczniowie Zespołu Szkół im.por.Józefa Sarny w Gorzycach .

Jak co roku Światowy Dzień Nauczycieli obchodzony pod patronatem UNESCO i ma swoje hasło przewodnie. Tym razem brzmi ono: „Młodzi nauczyciele przyszłością zawodu”. Oprócz Światowego Dnia Nauczycieli prawie w każdym kraju na świecie jest obchodzony Dzień Nauczyciela. W Polsce świętujemy go 14 października , jako Dzień Edukacji Narodowej. Ta data upamiętnia dzień założenia Komisji Edukacji Narodowej. Zyta Czechowska , Nauczyciel Roku 2019 powiedziała, że ,,Praca nauczyciela wymaga wiele pokory, wiele zaangażowania, a przede wszystkim tego, by być szczerym, prawdziwym i sprawiedliwym’. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia ,podczas której uczniowie klasy II przedstawili żartobliwą scenkę rodzajową pt. ,,Przybornik nauczyciela’’. Okazuje się, że nauczycielom niezbędne oprócz wiedzy i doświadczenia oraz taktu pedagogicznego potrzebne są jeszcze stalowe nerwy , tuba do uciszania rozbrykanej młodzieży , lusterko wsteczne ,aby zobaczyć ,co dzieje się za plecami nauczyciela, podręczny aparat rentgenowski do sprawdzania wiedzy uczniowskiej ,lupa nauczycielska do zaglądania w głąb duszy ucznia , który zapomniał zadania domowego. To tylko niektóre rekwizyty, którymi był obdarowany nasz profesor. Samorząd Uczniowski przyznał nauczycielom wyróżnienia i tytuły w następujących kategoriach: Głos roku, złota piła, wzór punktualności, debiut roku, top model, dobre serce, przyszłośc szkoły i super belfer. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Skip to content