Zaznacz stronę

Zgłębianie tajników robotyki, wykorzystywanie nowoczesnych technologii
w nauce oraz międzynarodowa integracja – goście z Bułgarii, Rumunii i Włoch odwiedzili Gorzyce by razem z uczniami Zespołu Szkół w Gorzycach realizować kolejny innowacyjny projekt w ramach programu Erasmus.

– Możliwości jakie w zakresie edukacji daje Unia Europejska są ogromne,
a Zespół Szkół w Gorzycach mocno korzysta z projektów międzynarodowej wymiany młodzieży – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. Uczniowie mogą w ten sposób nie tylko gościć swoich rówieśników z wielu krajów, ale także sami wyjeżdżać i zdobywać cenne doświadczenia – dodaje dyrektor.

Dzięki programowi Erasmus ponad 300 uczniów z gorzyckiej szkoły całkowicie bezpłatnie odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej. Obecnie realizowany projekt nosi nazwę ROBO i nastawiony jest na prowadzenie szkoleń
i doświadczeń z robotyki  oraz stosowanie w nauce nowoczesnych technologii informacyjnych.

– Podczas naszego pobytu w Polsce programujemy roboty, pracujemy
z komputerami, planujemy różne trasy robotów – mówi Adela, nauczycielka
z rumuńskiej szkoły. Bardzo nam tu się podoba, jesteśmy pod wrażeniem szkoły i przyjęcia nas w Gorzycach – dodaje.

Bardzo ważna jest wymiana doświadczeń dotycząca nauki, bo w każdym kraju jest ona prowadzona trochę inaczej. Możliwość wspólnego prowadzenia doświadczeń , szkoleń i realizowanie założeń projektu są tu najważniejsze.

Dla Zespołu Szkół w Gorzycach projekt ROBO jest bardzo ważny gdyż programowanie jest priorytetowe zarówno dla technika informatyka, mechatronika oraz mechanika, a więc podstawowych kierunków tu nauczanych.

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Zespole Szkół w Gorzycach w kolejnych latach na pewno będzie kontynuowana, gdyż wynikają z tego ogromne korzyści szczególnie dla uczniów, którzy mają motywację do nauki, zapoznają nowych kolegów, nowe przyjaźnie oraz poznają kulturę innych krajów.

Skip to content