Zaznacz stronę

Rower o wartości 1500 zł, talony ufundowane przez zakład Federal Mogul, darmowa wycieczka dla 25 uczniów, stypendia, nagrody książkowe oraz płatne staże w okresie wakacyjnym – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gorzycach.

Rower o wartości 1500 zł, talony ufundowane przez zakład Federal Mogul, darmowa wycieczka dla 25 uczniów, stypendia, nagrody książkowe oraz płatne staże w okresie wakacyjnym – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gorzycach.

Gośćmi specjalnymi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w gorzyckiej szkole byli Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek,  Paulina Kowal – jako przedstawiciel zakładu Federal Mugul oraz radni powiatowi: Paweł Bartoszek i Marian Grzegorzek.

Na początku uroczystości dyrektor pożegnał Stellę i Alison – studentki z Chin, które w miesiącu maju i czerwcu prowadziły zajęcia i przybliżały historię i kulturę Chin uczniom z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W Zespole Szkół w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Otylia Fietko – uczennica klasy pierwszej Szkoły Branżowej I-go stopnia została uznana za najwszechstronniejszą uczennicę spośród wszystkich uczniów klas pierwszych, w nagrodę od Dyrektora Szkoły otrzymał rower o wartości 1500 zł.

Prezes zakładu Federal Mogul docenił uczniów Szkół Branżowych I- go stopnia, którzy brali udział w konkursie „Mistrz w zawodzie operator obrabiarek skrawających”. Jest to wieloetapowy konkurs w którym uczeń musi wykazać się wszechstronną wiedzą teoretyczną i praktyczną. Konkurs odbywał się w klasach drugich i trzecich. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali do Prezesa zakładu Federal Mogul nagrody, które w imieniu Prezesa przekazała Pani Paulina Kowal. Warto uczyć się w gorzyckiej Szkole Branżowej, gdyż każdy uczeń oprócz możliwości otrzymania ciekawych nagród w konkursach ma zapewnioną pracę.

Tradycją w Zespole Szkół w Gorzycach jest coroczna „Wycieczka dla najlepszych uczniów”. W tym roku w miesiącu wrześniu na bezpłatną dwudniową wycieczkę do Zakopanego pojedzie 25 uczniów. Uczestnicy wycieczki to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen w szkole, ale również uczniowie zaangażowani w prace organizacji uczniowskich takich jak Samorząd Uczniowski czy PCK.

Każdy uczeń gorzyckiej szkoły, który ma świadectwo z paskiem (dotyczy to również absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, a więc uczniów przyszłych klas pierwszych) ma zapewnione w kolejnym roku szkolnym stypendium. Stypendia dla uczniów przydziela Starosta i Dyrektor, a dla najlepszego Prezes Rady Ministrów.

– Ten rok był bardzo dobry dla naszej szkoły. Powstały nowe kierunki kształcenia, wyniki egzaminów zewnętrznych (maturalny i zawodowy) były dużo wyższe od średnich krajowych, doposażyliśmy nasze pracownie przedmiotowe, rozpoczęliśmy współpracę z wyższymi uczelniami, kilkudziesięciu uczniów w ramach programu międzynarodowej młodzieży Erasmus odwiedziło wiele państw Unii Europejskiej. Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch uznała nasze technika za najlepsze w województwie podkarpackim, ale przede wszystkim uczniowie obdarzają nas bardzo dużym zaufaniem, o czym świadczy nabór do klas pierwszych w ostatnich latach – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

 

 

 

 

 

Skip to content