Zaznacz stronę

Cieszymy się, że możemy powitać Państwa na wymianie młodzieżowej „Zaangażuj się” i cieszymy się na spotkanie z Państwem na Litwie.

Przeczytaj uważnie wszystkie podane informacje i nie wahaj się zadawać pytań w razie potrzeby.

 

Kim jesteśmy?

• Fundusz Charytatywny i Wsparcia „Świat Dzieci” został ustanowiony w Mazeikiai na Litwie w listopadzie 2010 roku.

• Dajemy pomoc dzieciom z ubogich finansowo rodzin na Litwie. Uważamy, że te rodziny, zwłaszcza duże, nie mają publicznej uwagi i wsparcia.

• Ponadto w tych rodzinach rodzi się wiele inteligentnych, utalentowanych, aktywnych dzieci, dla których deprywacja często tłumi chęć osiągnięcia czegoś, poprawy i stworzenia. Naszym celem jest pomóc tym dzieciom w rozwijaniu się w świecie twórczym i sportowym, aby mieć motywację do uczenia się i szerszego postrzegania świata.

• Staramy się służyć jako pomost między gminami, stowarzyszeniami biznesowymi, głównymi lokalnymi firmami i obywatelami zamieszkującymi na Litwie i za granicą. Naszym celem jest zjednoczyć tych ludzi, firmy i organizacje, które mogą pomóc, wspierać i być ośrodkiem dla osób poszukujących pomocy.

 

UCZESTNICZĄCE ORGANIZACJE

  1. LITWA – Fundusz Dobroczynności i Wsparcia „Świat Dzieci G”;

  2. POLSKA – ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORZYCACH.

 

CEL PROJEKTU

• Cel projektu. Biznes społeczny nie jest niczym nowym na Litwie. Ale dla większości społeczeństwa jest to nieznany obszar biznesowy. Aby nadążyć za światem zachodnim, gdzie biznes społeczny istnieje od dziesięcioleci i jest szeroko rozwinięty, zdaliśmy sobie sprawę, że mamy wszelkie możliwości edukacji młodych ludzi, którzy są przyszłością kraju i jego dobrobytu. Staramy się dzielić informacjami na temat zasad i korzyści płynących z biznesu społecznego, uczyć młodych ludzi, w jaki sposób biznes społeczny może skutecznie rozwiązać problemy społeczne w kraju.

• Cel, powód. Promowanie przedsiębiorczości młodzieży, skupienie się na modelu biznesowym, jego zasadach i korzyściach, ukierunkowanie potencjału młodych ludzi, ich pomysłów na wspólne działania korzystne dla społeczeństwa, dostarczanie ważnych podstaw przedsiębiorczości i wzmacnianie motywacji do samorealizacji.

 

GRUPA DOCELOWA

• Wymiana młodzieży jest przeznaczona dla osób, którzy interesują się biznesem, przedsiębiorczością, biznesem społecznym.

• Uczestnicy: młodzież w wieku 14-18 lat z Litwy i Polski. • Każda grupa narodowa składać się będzie z 12 uczestników (10 młodych + 2 liderów). W sumie: 24 uczestników.

• Proszę zapewnić równowagę płci.

• Jeśli którykolwiek z uczestników ma jakąś ważny problem medyczny (alergia, astma …),

poinformuj nas o tym na czas!

 

ZAJĘCIA

• Działania: budowanie zespołu; koncepcja biznesu społecznego; praktyczne, związane z biznesem działania: marketing, współfinansowanie, branding, sprzedaż; historie sukcesu społecznego biznesu; tworzenie pomysłów na biznes społeczny w grupach i ich prezentacja.

• Ostatnie wydarzenie projektu – prezentacja pomysłów na biznes społeczny. Uczestnicy przygotowują prezentacje przez cały tydzień opracowanego i klarownego pomysłu na biznes społeczny.

• Metody: dyskusje, burze mózgów, praca zespołowa, praktyczne warsztaty twórcze, prezentacja publiczna i wideo, odgrywanie ról.

 

MIEJSCE PROJEKTU

• Plateliai to miasto na Samogitii na Litwie. Leży na zachodnim brzegu jeziora Plateliai, największego jeziora na Żmudzi. Miasto liczące około 1100 mieszkańców jest centrum starostwa w gminie Plungė. Jest to centrum administracyjne Parku Narodowego Žemaitija. Miasto jest popularnym kurortem na Żmudzi i przyciąga wielu turystów.

 

MIEJSCE PROJEKTU

• Uczestnicy zostaną zakwaterowani, a zajęcia będą odbywać się na wyjątkowym kempingu w Plateliai w środku lasu obok Muzeum Zimnej Wojny. W dawnych czasach kemping był miastem żołnierzy.

• Kemping znajduje się około 2 km od jeziora Plateliai.

• Uczestnicy zostaną zakwaterowani w budynku z cegły w pokojach 3-6 osobowych.

• Liderzy zostaną zakwaterowani w oddzielnym pomieszczeniu.

• Adres: wieś Plokščių, powiat Plungė.

• Kemping ma nieco słabe połączenie Wi-Fi, ale natura wokół to wynagradza.

 

 

DNI PODRÓŻY

• Wymiana młodzieży potrwa 7 dni od 29 czerwca do 5 lipca.

• Przyjazd: pierwszego dnia projektu do godz. 13:00

• Wyjazd: w ostatnim dniu około godziny 20.00.

WIECZORY MIĘDZYKULTUROWE

• W ramach naszych spotkań międzykulturowych chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o Twoim kraju.

• Znajdź trochę miejsca w bagażu, aby zabrać ze sobą typowe potrawy, katalogi, pocztówki lub mapy itp., A także zabawne rzeczy, takie jak tradycyjne gry lub wszystko, co Twoim zdaniem najlepiej zaprezentuje Twój kraj. Bądź kreatywny!

DODATKOWE INFORMACJE

• Zachęcamy wszystkich uczestników do wywoływania uśmiechów, doskonałych postaw i wspaniałego humoru, aby urozmaicić wszystkie zajęcia, sesje itp.

• Wszyscy uczestnicy powinni być obecni i aktywni we wszystkich działaniach. Należy pamiętać, że niedozwolona nieobecność w zajęciach i warsztatach nie będzie tolerowana.

• Przygotuj się na mnóstwo zabawy! Jeśli masz jakieś pomysły i sugestie dotyczące naszych działań, nie wahaj się tego wyrazić.

• Pieniądze i waluta. Od 1 stycznia 2015 r. Litwa przystąpiła do strefy euro. Więc proszę wymienić pieniądze (w razie potrzeby) przed przyjazdem.

 

PRZYGOTOWANIE

• Spotkania w każdym kraju pomiędzy liderem a uczestnikami powinny odbywać się przed wyjazdem do projektu w celu przygotowania uczestników.

• W przypadku niepełnoletnich (poniżej 18 lat) uczestników organizacja wysyłająca musi upewnić się, że otrzymała zgodę rodziców lub jej odpowiednik.

 

Skip to content