Zaznacz stronę

W związku z przypadającą na przyszły rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Od kilku lat przy okazji inauguracji roku szkolnego MEN proponuje kolejne hasła, by zwrócić w ten sposób uwagę na ważne idee i wydarzenia.                                                                                                         

Ubiegły rok szkolny nazwany był „Rokiem Wolontariatu”. W jego ramach odbyły się liczne wydarzenia, akcje, konkursy – m. in. organizowany przez MEN konkurs „Wolontariusz Roku”, w którym wzięliśmy udział.Mamy nadzieję, że i w tym roku szkolnym jego hasło przewodnie stanie się popularne i będzie zachęcać nas do radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

[…]Patriotyzm!-To codzienna i mozolna praca ,

Perlona kroplami z czoła płynącymi,

To co naród i państwo wzbogaca

I daje im byt wynikami swymi.

Patriotyzm!To miłość codzienna w rodzinie ,

W której wzrastają młode pokolenia ,

To czas nauki,co wśród trudów,

Umysły i serca na lepsze odmienia.

Patriotyzm!-To zgoda wśród ludzi,

To wspólna praca ,dla wspólnego celu,

To myśl,co serca i umysły budzi.

Pamiętaj o tym,…przyjacielu! (S.Komoniewski)

Różnie obchodziliśmy 11 listopada, tak jak i w różny sposób nasi przodkowie budowali II RP. Niepodległa nie zwalnia: zaczynamy odliczanie do setnej rocznicy odzyskania niepodległości!                       

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia ,która była piękną lekcją historii.Jako lokalni patrioci włączyliśmy się w gminne obchody tego święta.Uczestniczyliśmy we mszy świętej,po której  przemaszerowaliśmy na cmentarz parafialny, gdzie delegacje samorządowe gminy Gorzyce  oraz przedstawiciele szkół, ochotniczych straży pożarnych, placówek, organizacji, partii politycznych, zakładów pracy oddali cześć walczącym o wolną Polskę. Uroczystości zwieńczył program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach oraz wspólna modlitwa przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie uroczystości, przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Gorzycach częstowały uczestników wydarzenia biało-czerwonymi gorzyczakami.Podsumowaniem obchodów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości był koncert w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach ,,Uwierz Polsko’’przygotowany przez Orkiestrę Dętą GOK pod batutą Krzysztofa Kapały oraz zespół Primo.                                                                      

(Fot.M.Zając,K.Karp)
Skip to content