Zaznacz stronę

Drugi dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy od oficjalnego spotkania po czym udaliśmy się na zwiedzanie szkoły 1st Lyceum w Rodos. Swój pobyt w szkole rozpoczęliśmy od modlitwy na placu szkolnym. Zostaliśmy entuzjastycznie przywitani przez dyrektora, nauczycieli oraz uczniów. Przemówienie koordynatora szkoły przyjmującej Mr. Panagiotis’a zachęciło jeszcze bardziej do zdobywania wiedzy związanej z mobilnymi aplikacjami. Nasi uczniowie zostali podzieleni na międzynarodowe grupy w których tego dnia i w dni następne będą pracować i zdobywać doświadczenie. Nasi nauczyciele udali się na szkolenie związane z użyciem My maps by Google a uczniowie poznawali w praktyce zastosowanie GPS i my maps do tworzenia interaktywnych map multimedialnych dla wstępnie planowanych wizyt szkolnych w miejscach o znaczeniu historycznym. O godzinie 15 udaliśmy się w podróż międzyreligijną w mieście Rhodes z wykorzystaniem wcześniej poznanej aplikacji Google My Maps, a następnie do Acropolis of Rhodes gdzie uczniowie nagrywali antyczne zabytki na górze Hagjios Stefanos z wykorzystaniem mobilnych aplikacji.

Skip to content