Zaznacz stronę

25 kwietnia 2017r. Trójka uczniów z naszej szkoły brała udział w  XIX Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Turniej rozgrywany jest w 3 grupach: Szkoły Podstawowe, Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowali  Martyna Karbowniczek, Daniel Bernat i Wiktor Soból. Wcześniej 7 kwietnia w Remizie OSP w Gorzycach odbył się etap gminny tego turnieju. Ponieważ w Gminie Gorzyce jest tylko jedna szkoła ponadgimnazjalna więc cała trójka otrzymała awans do kolejnego etapu w następującej kolejności:

1. Daniel Bernat

2.Martyna Karbowniczek

3.Wiktor Soból

                Etap powiatowy co roku jest organizowany w innej gminie. Tegoroczny organizowała Gmina Grębów a całość  miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury.  Turniej składał się z dwóch części :etap pisemny i następnie trzech najlepszych uczniów awansowało do finału w którym odpowiadano na 4 wylosowane przez siebie pytania. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowała się Martyna Karbowniczek, która najlepiej odpowiadała i z dorobkiem 8 punktów zajęła 1 miejsce awansując tym samym do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19 maja br. w Krośnie. To ogromny sukces Martyny ponieważ startuje w tym turnieju od wielu lat zaczynając na etapie szkoły podstawowej i zawsze brakowało jej kilku punktów by wygrać. W tym roku wreszcie się udało. Cieszy fakt, że wysokie miejsca zajęli również Daniel i Wiktor co zaprocentuje z pewnością w kolejnych latach podczas startów w tym turnieju.

Skip to content