Zaznacz stronę

Uczniowie technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach po raz kolejny wykazali się 100% zdawalnością na egzaminach zawodowych. Zawdzięczają to swojej wytrwałości i pracowitości oraz ukierunkowaniu wiedzy i praktyki przez jedne
z najlepszych nauczycielek przedmiotów ekonomicznych i logistycznych w województwie podkarpackim Panią Edytę Hajdo i Annę Motykę.

– Czekam z niecierpliwością na egzamin maturalny, planuję podjąć studia na kierunku rachunkowość i finanse, ciężka praca przyniosła efekty – mówi Kinga Czernecka – uczennica klasy czwartej technikum ekonomicznego.

– Gdybym jeszcze raz jako gimnazjalistka miała podjąć decyzję o wyborze szkoły, na pewno wybrałabym Zespół Szkół w Gorzycach – dodaje Paulina Tarłowska.

Egzaminy zawodowe składają się z dwóch części. Aby otrzymać pozytywny wynik należy zdobyć minimum 50% z części teoretycznej i co najmniej 75% z drugiej, znacznie trudniejszej, tj. zadania praktycznego do wykonania w programie księgowo – kadrowo – magazynowym. Skala punktacji jest więc bardzo wysoka.

– Uczniowie wykonują zadania w programie Insert – mówi Edyta Hajdo, nauczycielka przedmiotów ekonomiczno – logistycznych w gorzyckiej szkole. Jest to program sprzedażowo – magazynowy. Księga przychodów i rozchodów, środki trwałe oraz ryczałt, kadry i płace, pełna księgowość, tym wszystkim zajmują się nasi uczniowie – dodaje.

– Dla naszych uczniów prowadzimy również kurs obsługi kasy fiskalnej i wagi elektronicznej – dodaje Anna Motyka – jedna z twórczyń sukcesów przedmiotów ekonomicznych gorzyckiej szkoły. Każdy, kto kończy naszą szkołę ma pełny zasób praktycznej wiedzy i znajomości programów księgowych, co umożliwia mu płynne przejście z edukacji na rynek pracy – dodaje.

Dobre wyniki egzaminów zewnętrznych to chleb powszedni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. W 2013 r. – piąte miejsce w Polsce, w 2015 – pierwsze, a w 2016 wynik egzaminu maturalnego o 20 punktów procentowych wyższy od średnich w kraju.

– Biorąc pod uwagę wyniki egzaminów z lat poprzednich oraz zaangażowanie naszych nauczycieli, prowadzące do wszechstronnego rozwoju ucznia, mimo postępującego niżu demograficznego jestem spokojny o przyszłość szkoły – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz. Ostatnio podpisane umowy o współpracy z największymi pracodawcami w powiecie tarnobrzeskim (Federal Mogul i Alumetal), zainteresowanie naszą szkołą uczelni wyższych, stawia nas w bardzo korzystnym świetle, w porównaniu z innymi szkołami – dodaje dyrektor.

Skip to content