Zaznacz stronę

14 lutego 2017 r., w „Walentynki” uczniowie wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół
w Gorzycach udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Dla 90 pierwszoklasistów (technikum mechaniczne, informatyczne, ekonomiczne, logistyczne, mechatroniczne i zasadnicza szkoła zawodowa) wycieczka była bezpłatna, ufundowana przez Dyrektora Szkoły z okazji Walentynek. W wycieczce brało również udział 30 uczniów klas starszych.

– Szkoła to nie tylko nauka, musi być tu miejsce zarówno na odpoczynek i czas na integrację, stąd pomysł na zorganizowanie bezpłatnej wycieczki dla naszych pierwszoklasistów –mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz.

Delegacja z gorzyckiej szkoły odwiedziła Politechnikę Rzeszowskąw Rzeszowie.

– Szczególnie zwróciliśmy uwagę na tunele aerodynamiczne, podobał nam się również symulator jazdy samochodem ciężarowym i wystawa samolotów – mówi Katarzyna – uczennica klasy pierwszej technikum logistycznego.

Kolejnym celem podróży była „Galeria Rzeszów”, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki mieli czas wolny, a później udali się do kina Helios.

– Uczestniczyliśmy w seansie filmowym „Przełęcz ocalonych”. To biograficzny film wojenny
w którym zawarte są elementy wiary, nadziei i miłości – mówi Filip, uczeń klasy pierwszej technikum informatycznego. – Dzięki tej wycieczce dużo czasu spędziliśmy razem, świetnie się bawiąc. Cały dzień minął nam szybko, we wspaniałej atmosferze – dodaje Filip.

– Szkoła to miejsce w którym uczeń ma zdobyć wszechstronną wiedzę, dlatego będę popierał i wspierał wszystkie działania prowadzące do integracji młodzieży, zawierania nowych przyjaźni oraz spędzania czasu wolnego na zabawie – dodaje dyrektor szkoły.

Zespół Szkół w Gorzycach to placówka, która oprócz bardzo dobrego przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych (pierwsze miejsce w Polsce pod względem kształcenia
w zawodzie technik mechanik w 2015 r. według „Rzeczpospolitej”) kładzie duży nacisk na działania integrujące i wspierające uczniów.

Należy tu wspomnieć o stypendiach za wyniki w nauce, dopłatach do biletów miesięcznych, organizacji wyjazdów zagranicznych, płatnych miesięcznych praktykach w okresie wakacyjnym oraz bardzo dobrą współpracę z zakładami pracy.

Biorąc to wszystko pod uwagę nikogo nie powinno dziwić, iż mimo niżu demograficznego nabór do klas pierwszych w Zespole Szkół w Gorzycachjest dużo wyższy niż w innych, podobnych szkołach, a każdy uczeń kończący gorzycką szkołę ma propozycję pracy.

Skip to content