Zaznacz stronę

Młodzież z klasy ITI/TE i ITM wzięła udział w wystawie pt.”Oczy otwieram…”
Na wystawie można było obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć o różnej tematyce (m.in. krajobraz, reportaż, portret, makro,…).

 

 Autorami ekspozycji są słuchacze zawodowego kursu kwalifikacyjnego „Rejestracja i obróbka obrazu”, który prowadzony był w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. ,,To fotografia zatrzymana w obrazach, krótkie chwile, czasem ułamek sekundy, naciśnięty spust migawki. I – jest. Wyjątkowa chwila ,która ułożyła się w całość, a chwilą tą można podzielić się z innymi’’- tak o wystawie wypowiadają się jej uczestnicy.
,,Fotografia połączyła nas. Spotkaliśmy się w szkole, w ,,Ekonomiku’’ , by razem przeżywać przygodę, by wspólnie zaklinać czas i miejsca spotkane, czasem przypadkiem, a czasem świadomie. Nauka zrodzona z pasji, garść porad, krytyczne oko przyjaciela z ławki obok, daje nam przewagę nad innymi. Tworzyliśmy z pasją, szukaliśmy, czekaliśmy na moment ,by zakląć go w fotografii. Oto one, zdjęcia, proste, czasem, skomplikowane, a czasem wyjątkowe. Zebrane chwile ułożyliśmy w wystawę. Nieważne jest miejsce, nieważny jest czas. Ważna jest magia zdjęcia’’. Ta wystawa stała się inspiracją dla uczniów z naszej szkoły i z niecierpliwością czekamy na ich projekt ,,Uchwycić ulotne chwile’’.

Skip to content