Zaznacz stronę

Już po raz piąty na boiskach „Orlik 2012” przy Zespole Szkół w Gorzycach odbył się turniej w piłkę nożną chłopców i piłkę siatkową dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły. Tegoroczny turniej był szczególny, gdyż patronat nad nim objął Podkarpacki Kurator Oświaty, umieszczając go na liście zawodów sportowych za które można dostać dodatkowe punkty na świadectwie gimnazjalnym. Do rywalizacji zostało zgłoszonych 8 drużyn reprezentujących gimnazja w Gorzycach, Sokolnikach, Wrzawach, Zaleszanach, Zbydniowie, Turbi, Radomyślu oraz pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W turnieju piłkarskim chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Gorzycach pokonując w finale gimnazjalistów z Turbi 3 : 1. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął się w rzutach karnych. Minimalnie lepsi okazali się gimnazjaliści z Zaleszan pokonując swoich rówieśników z Radomyśla 5 : 4. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Madej z Zaleszan, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Ziółkowski z Radomyśla.
W piłce siatkowej dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się gimnazjalistki z Zaleszan pokonując w finale Radomyśl 2 : 0. Zwycięska drużyna dziewcząt grała w następującym składzie: Małgorzata Buda, Natalia Weryńska, Patrycja Wtorek, Aleksandra Młynarczyk, Wiktoria Dul, Dominika Kot, Aleksandra Lechoszest, Weronika Stilger.
Zawody upłynęły w miłej, sportowej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. Było też coś dla ciała, gdyż uczniowie z Zespołu Szkół przygotowali dla swoich młodszych kolegów kiełbaski z grilla oraz napoje.
Gościem honorowym zawodów był Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Paweł Bartoszek, który przywitał uczestników zawodów życząc wszystkim sukcesów w duchu sportowej rywalizacji. Starosta wspomniał również
o osiągnięciach uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Gorzycach. Życzył uczniom gimnazjów aby ich decyzje przy wyborze szkoły w której będą kontynuowali dalszą naukę były przemyślane.
– Na pewno dobrą decyzją jest skorzystanie z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Gorzycach – mówił Starosta. – Ta szkoła bardzo dobrze przygotuje was do zdania egzaminów zewnętrznych oraz podjęcia pracy – dodał.

 

 

Skip to content