Zaznacz stronę

,,Nie zat­rzas­kuj za sobą drzwi. Może w da­nym mo­men­cie, ktoś będzie pot­rze­bował Two­jej po­moc­nej dłoni. Uchyl le­ciut­ko okno, aby usłyszeć wołanie oso­by w pot­rze­bie. Wytęż wzrok, uj­rzysz ile dob­re­go można uczy­nić otwierając się na dru­giego człowieka ‘’.

 

Pomóż ubogim! VIII Wielkanocna Zbiórka Żywności 2015 pod hasłem ,,Tak!POMAGAM’’.

W dniach 13-14 marca 2015r. zorganizowana została zbiórka żywności w  wybranych sklepach na terenie Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Gorzyc, Staszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zbiórka odbywała się pod hasłem „Tak! POMAGAM !”                                                                                       Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze. Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z identyfikatorami, przeprowadzali zbiórkę . Żywność można było przekazać do odpowiednio oznakowanych koszy.                                                                                                         Zebrane towary spożywcze w czasie VIII Zbiórki Żywności zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych rodzin z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.                                                                                                                                                     Każdy z nas wkładając jeden produkt do koszy Caritas, może przyczynić się do pomocy ubogim rodzinom. Mały gest dla innych ludzi oznacza podaną pomocną dłoń i okazanie wielkiego serca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy z Zespołu Szkół w Gorzycach mogliśmy przygotować świąteczne paczki dla rodzin uczniów z naszej szkoły , które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oraz dla rodzin, które zgłosiły swoje prośby do Parafialnego Koła Caritas w Gorzycach.

Skip to content