Zaznacz stronę

Włochy Sprawozdanie

Dzień 1 (niedziela)

Nasza przygoda z Italią rozpoczęła się 6 listopada 2016 roku kiedy rankiem wyruszyliśmy na lotnisko do Warszawy .W Rzymie powitało nas słoneczko a z lotniska udaliśmy się do Ferentino ,gdzie jeszcze tego samego dnia przybyliśmy do szkoły.  Każdy kraj uczestniczący w projekcie (Włochy ,Turcja, Portugalia, Rumunia ,Polska , Grecja) prezentował swój kraj . Mieliśmy także okazje  posmakować rożnego rodzaju potraw włoskiej kuchni .

 

Dzień 2 (poniedziałek)

Dzień drugi rozpoczęliśmy od wspólnej pracy nad projektem „Zastosowanie urządzeń mobilnych w edukacji” oprócz spotkań roboczych mieliśmy również okazje uczestniczenia  w prezentacjach  przygotowanych przez uczniów oraz lekcjach mogąc w ten sposób poznać warsztat  oraz atmosferę nauczania we włoskiej szkole. Uczniowie uczestniczyli w quizie przygotowanym przez włoskich kolegów dotyczącym miasteczka Ferentino. Po południu wszyscy mieliśmy możliwość zwiedzania lokalnych zabytków oraz poznaliśmy historię regionu.

 

Dzień 3 (wtorek)

W trzecim dniu naszego pobytu odwiedziliśmy Uniwersytet  La Sapienza  w Rzymie . To jeden z największych w świecie pod względem liczby studentów. Uczestniczyliśmy w prezentacji poświeconej wykorzystaniu urządzeń mobilnych w edukacji oraz w życiu codziennym. Kolejnym elementem naszego programu była dyskusja na temat rozwoju projektu oraz dalszej współpracy .

Po południu udaliśmy się do Tivoli, miejscowości w pobliżu Rzymu słynącej ze starożytnych zabytków, ogrodów i fontann . Wzniesiony kompleks budowli znany dziś jako Villa Adriana jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Dzień 4 (środa)

Dzień rozpoczęliśmy od pracy w grupach, która miała na celu integrację, przybliżenie różnorodności kultur, rozwijanie swoich umiejętności komunikacyjnych. Uczniowie próbowali swoich sił czytając fragmenty włoskiej literatury, śpiewając piosenki oraz uczestnicząc w prezentacjach.

 

 

Dzień 5 (czwartek)

Rankiem wyruszyliśmy  autokarem do Pompei. Po treściach poświęconych urządzeniom mobilnym przyszła pora na żywą lekcję historii w ruinach historycznego miasta. W tym dniu czekała na nas miła niespodzianka-wybór logo projektu. Okazało się, że zwyciężyło logo stworzenie przez uczniów z Polski. Po południu udaliśmy się do długo wyczekiwanego Neapolu, gdzie zwiedziliśmy tylko część tego ogromnego i pięknego miasta.

 

Dzień 6 (piątek)

Przygoda we Włoszech dobiegała końca. Pełni nowych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Pozostały wspomnienia i zdjęcia do których będziemy często wracać. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, które pozostaną na długo w naszej pamięci. Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję,, doszlifowania” języka angielskiego.

Przed nami kolejne mobilności oraz rewizyta z krajów uczestniczących w projekcie, na którą z niecierpliwością oczekujemy!

 

Skip to content