Zaznacz stronę

„Nic nie może przecież wiecznie trwać… ” mówią słowa piosenki Anny Jantar tak i pobyt uczniów w Malmö ma swój kres.

Z żalem pakowali swoje walizki aby w sobotę przez Morze Bałtyckie promem CRACOVIA wrócić na Polską ziemię.

Rano byli w Terminalu Promowym w Świnoujściu po czym po krótkiej przerwie „wsiąść do pociągu (nie) byle jakiego” I przez Szczecin, Poznań, Warszawę dotrzeć do Lublina. Tam czekał na nich bus zaprzyjaźnionej firmy przewozowej z Zabrnia- wyruszyli na ostatni etap podróży, do Gorzyc. Tam czekał na nich Komitet Powitalny- stęsknione rodziny.

Podczas drogi powrotnej uczniowie wielokrotnie chcieli zatrzymać pociąg aby udać się z powrotem do pięknego i serdecznego Malmö gdzie zostawili swoich nowych znajomych. Dobrze poinformowane źródła mówią, że jest plan powrotu do Szwecji za rok.

Skip to content