Zaznacz stronę

Sylwia Stala, uczennica klasy III TI wzięła udział w konkursie ,,Ocalić od zapomnienia-II wojna światowa w naszym regionie’’, który był organizowany przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznania historii, w szczególności związanej z 85.rocznicą wybuchu II wojny światowej i losami polskich obywateli podczas okupacji. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych. Prace oceniała komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Archiwum Państwowego w Rzeszowie i Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Podczas oceny brane były pod uwagę następujące kryteria: wartość merytoryczna i zgodność z tematem, twórcze podejście do tematu i oryginalność pomysłu, poprawność językowa i wartość plastyczna.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 7 czerwca 2024r.w Archiwum Państwowym w Rzeszowie.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy

Skip to content