Zaznacz stronę


Dnia 28.11.2023r. w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Hetmanutki 2023. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Zuzanna Cieśla z klasy IV TML.

Zuzanna zaśpiewała jeden z najpopularniejszych utworów na całym świecie,”Stand By Me”, pochodzący z trzeciego albumu Bena E. Kinga,”Don’t Play That Song!”. Jury w skład którego weszli: Pan Łukasz Jugo (Przewodniczący Jury), Pani Wicedyrektor Marta Wciseł, Pani Kamila Wolska, Pani Joanna Szpyt i Pani Sara Trubiłowicz z wielkim profesjonalizmem ocenili występy uczestników. Komisja zwracała uwagę nie tylko znajomość tekstu, ale także emisję głosu, ruch i obycie sceniczne. Ważnym aspektem była również interpretacja utworów, a ze względu a to, że był to konkurs piosenki obcojęzycznej, szczególną uwagę przyłożono do fonetycznej i leksykalnej poprawności śpiewanego tekstu. 

W oczekiwaniu na werdykt organizatorzy rozdali uczestnikom symboliczne upominki oraz przygotowali interaktywną zabawę muzyczną, co przyczyniło się do tego, że atmosfera podczas konkursu była pełna pozytywnych emocji. Moment ogłoszenia wyników stał się kulminacyjnym punktem wydarzenia.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! 

Skip to content