Zaznacz stronę

Sofia pochodzi z Ukrainy, z miasta Krzywy Róg. Tam ukończyła szkołę malarstwa, przez osiem lat ćwiczyła tańce orientalne. Obecnie jest uczennicą Zespołu Szkół w Gorzycach. Przed przyjazdem do Polski, zaczęła uczyć się języka polskiego, co lepiej pomogło jej zaadoptować się w naszym kraju. Chętnie angażuje się w życie szkoły, bierze udział w różnych konkursach, aktywnie działa na zajęciach plastycznych w Środowiskowym  Ośrodku Kultury w Gorzycach. Lubi czytać książki, interesuje się także  filmem i teatrem. W przyszłości chce studiować historię sztuki lub web-desing.

Sofia w listopadzie 2023r.wzięła udział w Konkursie Plastycznym ,,Etnodesing w nowoczesnym wydaniu’’, który odbywał się w ramach projektu ,,Lasowiacy inspirują’’,realizowany przez PZPW w Rzeszowie.

Praca Sofii była tworzona pod kierunkiem pani Małgorzaty Jonaszek-Dul, instruktorki ze Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu przedmiotu użytkowego w formie odręcznego rysunku z wykorzystaniem wzornictwa lasowiackiego. Była to wyjątkowa okazja dla wszystkich pasjonatów sztuki, młodych artystów i tych , którzy chcą odkrywać piękno lasowiackiej kultury.

Podczas uroczystej gali, która odbędzie się 15 grudnia 2023r.w Pałacu Myśliwskim Tarnobrzegu- Mokrzyszowie , autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Krakowskie Szkoły Artystyczne. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu we współpracy z Fundacją Artystyczną GAMON.

Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Skip to content