Zaznacz stronę

Podsumowaniem pobytu praktykantki Joys w Zespole Szkół w Gorzycach był wyjazd do Warszawy i udział w niesamowitym musicalu z piosenkami legendarnej grupy Queen i librettem Bena Eltona. Akcja spektaklu dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości. Na iPlanecie ,którą kiedyś nazywano Ziemią ,rządzi jedna ,potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane ,a muzyka okazuje się być wyrazem niepożądanego indywidualizmu. Pojawia się kilku buntowników ,którzy kultywują pamięć o przeszłości i nie chcą pogodzić się z taką ponurą sytuacją życiową .Postanawiają walczyć o wolność ,miłość i o ROCKA!

To dzieło nawiązuje do zagadnień współczesnych i przypomina ,że żyjemy w świecie ,który dąży do globalizacji
i sformatowania wszystkiego i wszystkich. Ten świat chce nas wtłoczyć w jednakowe ramy i kazać wszystko odbierać tak samo. A przecież każdy człowiek jest inny i należy pamiętać, że to jest w nas najpiękniejsze. Wszyscy przeżywamy lęki, odczuwamy presję, za czymś tęsknimy i śmiejemy się z czegoś-lecz każdy ma prawo przeżywać to na swój sposób ,każdy ma prawo być sobą i każdy ma prawo do wolności.

Cudowne kostiumy, scenografia, aktualny temat, bogactwo treści, muzyka, śpiew, gra aktorska sprawiły, że był to niezapomniany i pełen emocji wieczór. UWOLNILIŚMY ROCKA!
Mamy nadzieję ,że Joys do swojego kraju zabierze niesamowite wspomnienia, które na długo pozostaną w jej pamięci.
A zdobyte doświadczenia, nawiązanie przyjaźni, poznanie naszej tradycji ,kultury, pięknych miejsc pozwoli jej stworzyć pozytywny obraz Polski.

Skip to content