Zaznacz stronę

#przerwanaczytanie

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie! Jest to IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.

Akcja odbywa się już po raz 8 i jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Liczymy, że razem przyczynimy się do pobicia zeszłorocznego rekordu w miłej atmosferze.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.

Miłośnicy czytania , 26 października 2023r.zgromadzili się w czasie długiej przerwy w strefie relaksu, aby wspólnie spędzić czas i poczytać ulubione pozycje książkowe. W tym dniu, biblioteka szkolna w szczególny sposób zachęcała do zapoznania się z nowymi, ciekawymi pozycjami książkowymi, ponieważ wzbogaciła się o nowe pozycje z zakresu beletrystyki, psychologii, terapii, historii i popularnonaukowe. Uczniowie czytali książki w różnych językach, min. j.polskim, j.angielskim i j.ukraińskim.

To ogromnie cieszy, że młodzież chętnie włączyła się w to czytelnicze wydarzenie.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Skip to content