Zaznacz stronę

W dniach 02 – 04 październik 2023. Uczniowie z klas 3TM i 3TME odbyli wycieczkę w Bieszczady, zorganizowaną przez samorząd klasowy 3TM pod opieką Krzysztofa Werstlera, oraz Krzysztofa Gozdyry.

Na pierwszym przystanku zwiedziliśmy Zamek w Sanoku, między innymi zbrojownię z kolekcją broni od czasów średniowiecza, do II wojny światowej, oraz intrygującą wystawę obrazów Zdzisława Beksińskiego. W Zagórzu odwiedziliśmy monumentalne ruiny Klasztoru Karmelitów bosych z wieżą widokową. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się na spacer do stanowiska wypału węgla drzewnego.

Kolejnego dnia mieliśmy okazję podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody wędrując szlakiem z Kalnicy przez Smerek, Przełęcz Orłowicza do Wetliny. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w miejscowości Cisna, gdzie wstąpiliśmy na obiad do kultowej bieszczadzkiej karczmy „Siekierezada”.

Wieczorami odpoczywaliśmy pod wiatą przy ognisku, oraz w komfortowych drewnianych domkach położonych w zacisznej dolinie przy strumyczku w miejscowości Jabłonki. Chętni korzystali również z sauny.

Wyjazd w Bieszczady pozwolił na poznanie historii regionu, przyczynił się do zacieśnienia koleżeńskich więzi, oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Skip to content