Zaznacz stronę

9 października 2023r. uczniowie ZS w Gorzycach kolejny raz przystąpili do wyjątkowego projektu edukacyjnego -XI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Konkurs zorganizowały p. Magdalena Motas- Korzonek i p. Anna Babula. Trudnego zadania podjęła sie grupa 23 uczniów z klas II i III. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie była okazją do uczenia się historii
i refleksji nad językiem ojczystym. W tekście do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z plakatem jako formą agitacji politycznej w walce o odzyskiwanie niepodległości przez Polskę.

Konkurs wyłonił szkolnych mistrzów ortografii, są to: pierwsze miejsce: Oliwia Janiec z kl. II tm, drugie: Marcin Stasiak z kl. II tp, trzecie: Maria Lozytska z kl. III tl, wyróżnienia: Snizhanna Dziala z kl. III tep i Klaudia Saramak z kl. II tla. Gratulujemy!

Skip to content