Zaznacz stronę

 3 października 2023r. uczniowie klas 2tp, 2tme, 2tlb pod opieką p. Magdaleny Motas- Korzonek  i p. Anny Babuli  wybrali się na wycieczkę do kina ,świętując  w ten sposób Dzień Chłopaka. Po przyjeździe do kina Helios w Stalowe Woli  chętni zaopatrzyli się  popcorn i  napoje, o  9.00 rozpoczęła się projekcja filmu science- fiction pt. ,,Twórca”. Rywalizacja między człowiekiem a sztuczną inteligencją to obecnie gorący temat. Interesuje także naszych uczniów –  „Twórca” to najnowsze dzieło Garetha Edwardsa (odpowiedzialnego m.in. za reżyserię filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”) ukazuje historię konfliktu między ludźmi a siłami AI. Ludzkość powołuje zespół, mający na celu kompletne zniszczenie sztucznej inteligencji. Jednym z bohaterów biorących udział w tej misji jest Joshua, agent służb specjalnych. Z jakimi dylematami etycznymi
i moralnymi zmierzy się na drodze do realizacji celu? Zachwycający wizualnie „Twórca” może być punktem wyjścia do ciekawych i niezwykle aktualnych dyskusji.

Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,  a także integracja uczniów i wzmacnianie więzi koleżeńskich.

Skip to content