Zaznacz stronę

W Zespole Szkół w Gorzycach w dniach 18 – 22 września realizowany był projekt międzynarodowej wymiany młodzieży – Visegrad Fund- Grupa Wyszehradzka. Projekt do którego przystąpił Zespół Szkół w Gorzycach pod nazwą: „Jak zachować zdrowie fizyczne i psychiczne” skierowany jest jest do państw grupy wyszehradzkiej, a gorzycka szkoła współpracuje ze szkołą ze Słowacji.

Podczas pobytu w Polsce 15-osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze Słowacji, zapoznała się z historią Polski oraz naszego regionu, zwiedziła miasto Sandomierz oraz uczestniczyła w szkoleniach dotyczących głównego tematu projektu.
W październiku młodzież i nauczyciele z gorzyckiej szkoły pojadą z rewizytą do Słowacji.

– Po latach przestoju spowodowanym pandemią, nauczaniem zdalnym, wojną na Ukrainie staramy się wracać do normalności – mówi dyrektor Krzysztof Komórkiewicz.

– Chcemy reaktywować to co wyróżniało naszą szkołę przed pandemią, a więc zagraniczne wyjazdy naszych uczniów – dodaje dyrektor.

Należy przypomnieć, że przed pandemią w ciągu kilku lat ponad 300 uczniów gorzyckiej szkoły odwiedziło w ramach projektów międzynarodowej wymiany młodzieży większość krajów Unii Europejskiej. I te wyjazdy znów się zaczynają.
We wrześniu, październiku – Słowacja, od stycznia 2024r. wyjazdy młodzieży Zespołu Szkół w Gorzycach kształcących się na kierunkach: mechatronik, mechanik, informatyk, programista na 2-tygodniowe praktyki do SZWECJI.

Szkoła jest także w trakcie pisania kolejnych programów, które pozwolą gorzyckiej młodzieży rozwinąć skrzydła, zwiedzić Europę oraz przyswoić sobie język angielski, bo ten język jest językiem komunikacyjnym we wszystkich programach międzynarodowej wymiany młodzieży.

Poniżej link do filmu: Wizyta uczniów ze Słowacji w Gorzycach

Skip to content