Zaznacz stronę

W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. Józefa Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.

Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 42. Wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło (Sydney, Seul).

W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół w biegach brali również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, którymi opiekował się Marcin Krzemiński. Biegi odbywały się w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi (szkoły podstawowe oraz klasy pierwsze szkoły ponadpodstawowe), klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach,oraz chłopcy starsi (klasy III, IV i V). Dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły nagrody.

Wyniki:

Grupa dziewcząt:

1. Yana Yakymiv – ZS w Gorzycach

2. Oliwia Dul – SP nr 2 w Gorzycach

3. Angelika Dul – ZS w Gorzycach

Grupa chłopców (klasy młodsze):

1. Tomasz Czernikowski – ZS w Gorzycach

2. Yaremenko Vitalii – ZS w Gorzycach

3. Filip Dul– ZS w Gorzycach

Grupa chłopców (klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach):

1. Krzysztof Gwizdała

2. Mykola Vuiko

3. Dawid Kieliszek

Grupa chłopców (klasy starsze):

1. Dawid Burczy

2. Jakub Nowak

3. Viktor Foroshivskyy

Skip to content