Zaznacz stronę

Nagrody książkowe, wycieczka dla najlepszych uczniów, rower ze naukę, stypendia, wakacyjne płatne staże w zakładach pracy – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół w Gorzycach.

A w szkole już dziś myśli się o przyszłości. Na pierwszoklasistów w technikum czekają atrakcyjne kierunki kształcenia: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk, ekonomista, technik reklamy, grafiki i poligrafii cyfrowej oraz odnawialnych źródeł energii.

Jesteśmy jedyną zawodową szkołą w Polsce, w której w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) w okresie wakacyjnym zostanie zmodernizowana oraz wzbogacona o nowe elementy nasza sieć internetowa – mówi Wiesław Bednarczyk, nauczyciel informatyki w gorzyckiej szkole.

– Wartość całej inwestycji to kwota 300 tysięcy złotych – dodaje.

Na pierwszoklasistów już dziś czeka nowa (druga w szkole) pracownia do nauki języków obcych (angielski, niemiecki) na 20 stanowisk uczniowskich, sale lekcyjne zostaną wzbogacone o nowe wyposażenie oraz odnowione – pomalowane, biblioteka szkolna wzbogaci się o nowy sprzęt i książki na kwotę 15 tysięcy złotych, a na uczniów będzie czekał nowy plac do wypoczynku obok budynku szkoły.

A to jeszcze nie wszystko.

Projekt napisany przez Zespół Szkół w Gorzycach w ramach programu Erasmus dotyczący praktyk uczniowskich otrzymał 98 na 100 punktów (2 miejsce w Polsce) i będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym. W ramach tego projektu uczniowie kierunków: mechanik, mechatronik, informatyk, programista wyjadą wraz z opiekunami na 2-tygodniowe praktyki do Szwecji. Od połowy września 2023r. w Zespole Szkół w Gorzycach na praktykach studenckich będą przebywali praktykanci ze Sri Lanki i Tajwanu. W ramach praktyk będą starali się doskonalić wśród gorzyckiej młodzieży porozumiewanie się w języku angielskim.

Podsumowując, wybór Zespołu Szkół w Gorzycach jako szkoły ponadpodstawowej – to dobra inwestycja w przyszłość.

Skip to content