Zaznacz stronę

Gdy za oknem coraz cieplej a koniec roku zbliża się wielkimi krokami, czas na…. szkolną wycieczkę.
W dniu 6.06 uczniowie ZS w Gorzycach pod opieką p. Magdaleny Latały oraz p. Łucji Surmy- Wydry postanowili wybrać się na wspólny wyjazd do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Pogoda tego dnia dopisała, humory również. Szczególną popularnością wśród naszej młodzieży cieszyła się zabawa w strefie ekstremalnej. Ta strefa to prawdziwy raj dla entuzjastów adrenaliny, których wśród naszej młodzieży nie brakowało. Uczniowie z wielkim zapałem zjeżdżali na największych w Europie rollercoasterach, takich jak: Hyperion, Zadra, Formuła, Draken czy Frida.

Oprócz walorów rozrywkowych Park jest idealnym miejscem na przemycenie wiedzy, np. z zakresu fizyki, matematyki, astronomii czy historii! Podczas wycieczki uczniowie nie pominęli wizyty w Moya Planetarium, gdzie przygotowano „podróż wehikułem czasu” po fascynującej historii lotnictwa. Uwagę naszych uczniów przykuły również pokazy edukacyjne w Teatrze Colosseo – „The Power of Science” oraz „Laboratorium Szalonego Naukowca”. Emocjom nie było końca!

Po godzinie 18.00 zmęczeni, ale szczęśliwi opuściliśmy Park, a następnie wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów.Wycieczka ta była na pewno niezapomnianym przeżyciem, wprowadziła wszystkich we wspaniały nastrój i klimat dobrej zabawy.Uczestnicy wycieczki mogli przełamywać swoje słabości, jednocześnie dobrze się bawić i przeżyć ciekawą przygodę z dozą adrenaliny.

Ekstremalna rozrywka i uśmiech na twarzach- tak można określić nasz wyjazd, który pozostanie długo w naszej pamięci!

Skip to content