Zaznacz stronę

Dnia 19.04.2023r- 26 uczniów z klas 2 oraz 4 technikum z Zespołu Szkół w Gorzycach wraz z opiekunami, wzięło udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Służbę Więzienną pn. „W SŁUŻBIE PRAWU”. Ma on na celu, przede wszystkim, prewencję przestępstw wśród młodzieży, ale również zachęcenie do wybrania Służby Więziennej jako przyszłego zawodu.

Podczas spotkania w Zakładzie Karnym w Dębicy nasi uczniowie mogli zapoznać się z teorią dotyczącą prawa oraz odpowiedzialności karnej. Dodatkowo funkcjonariusze Służy Więziennej odpowiadali na pytania młodzieży, zapoznając ich przy tym z historiami, których doświadczyli w swojej pracy. Uczniowie mogli sporo się dowiedzieć, a dodatkowo atmosfera panująca w Zakładzie Karnym skłoniła ich do pewnych autorefleksji.

Zdjęcia zostały pobrane z profilu na Facebook’u Zakładu Karnego w Dębicy.

Skip to content