Zaznacz stronę

🌼Nie potrzeba szczególnego wysiłku, żeby oddać dziś hołd powstańcom z warszawskiego getta. Wystarczy przykleić do ubrania papierowego żonkila. To znak, że pamiętamy o bohaterkach i bohaterach, którzy 80 lat temu rzucili wyzwanie absolutnemu złu.

🌼 W trakcie dzisiejszego spotkania w Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach uczniowie z Zespół Szkół im. por.Józefa Sarny w Gorzycach wraz z opiekunkami obejrzeli adaptację animowaną reportażu Hanny Krall oraz dwa materiały historyczne zaprezentowane przez Agnieszkę Jankowiak – Maik – autorkę bloga „Babka od histy”.

🌼 Wspólną refleksję na temat wydarzeń z 19 kwietnia 1943 r. zakończyliśmy przypięciem do ubrań papierowych żonkili, symbolizujących pamięć, szacunek i nadzieję oraz przekazaniem Rocznicowej Tablicy uczniom.

🌼Uczniowie symboliczne żonkile podarowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz społeczności szkolnej.

Skip to content