Zaznacz stronę

24 marca maturzyści wraz z p.Katarzyną Kolasińską oraz p. Anną Zimnicką-Nowak pojechali na Dni Otwarte WTW Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. 

Uczniowie zostali oprowadzeni po Wydziale. Każdy mógł spróbować swoich sił w spawaniu na symulatorze, wszyscy sprawdzali jak działają gogle VR, jak mierzymy nowoczesną aparaturą pomiarową. Testowali też drony, symulator lotu, mogli też programować roboty. Była to doskonała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, zdobycia odpowiedzi na pytanie czy warto studiować na stalowowolskim wydziale Politechniki Rzeszowskiej.

Uczniowie wysłuchali też krótkiego przemówienia Pana Starosty Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego oraz prezentacji Pana Dziekana WMT – dr hab. inż. Andrzeja Trytka, prof PRz.

Nasi Uczniowie przystąpili do quizu „Era Inżyniera” z wiedzy technicznej do którego zgłosiło się siedem duetów. Wszyscy odpowiadali na pytania z dziedziny chemii, fizyki, matematyki, astronomii. Jakub Chmura wraz z Piotrem Kiliańskim zdobyli drugie miejsce w konkursie i otrzymali nagrody.

Na koniec uczniowie wybrali się do kina Helios na film „65”

Skip to content