Zaznacz stronę

Szymborska była,jak mówi literaturoznawca Michał Rusinek, ,,skromną poetką,która została uhonorowana najważniejszą nagrodą literacką na świecie”. W 2023 roku obchodziłaby setne urodziny.

Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach dołączyli do świętowania tego wydarzenia,które opatrzyli hasłem ,,Niektórzy lubią poezję…” Została przygotowana na tę okoliczność gazetka tematyczna,na której pojawiały się wiersze na każdy dobry dzień ze zbioru ,,Wierszy wszystkich”.

Odbyły się konkursy-recytatorski,poezji śpiewanej,pięknego czytania poezji oraz projekt inspirowany życiem i twórczością Wisławy Szymborskiej. Zrealizowane przedsięwzięcie pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę o noblistce,kształtować wrażliwość estetyczną i spojrzeć ,,inaczej”na świat.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie,pomysłowość i chęć obcowania z kulturą wysoką.

Skip to content