Zaznacz stronę

W Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyły się przesłuchania finalistów w kategorii pieśń i piosenka patriotyczna Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego „Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Naszą szkołę reprezentowała Sandra Jurek, która zaśpiewała ,,Pieśń gruzińską’’ Bułata Okudżawy. Z całego województwa podkarpackiego jurorzy do finału zakwalifikowali 56 osób w trzech kategoriach wiekowych.

Występy młodych artystów oceniała komisja w składzie: Marta Stącel (pedagog, nauczyciel śpiewu, gry na instrumentach, podstaw teorii muzyki w swojej szkole Multifonia Studio), Anna Maria Balawender (tegoroczna absolwentka wydziału wokalno–aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel w Niepublicznej Szkole Muzycznej II St. w Przeworsku) oraz Tomasz Piątek (kierownik GBP w Zarzeczu, nauczyciel w Szkole Muzycznej I St. w Kańczudze). Poziom prezentacji konkursowych był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, a każdy występ świadczył o pięknej postawie patriotycznej oraz wrażliwości estetycznej.

Sandra jest uczennicą klasy IV technikum informatycznego.

Jej artystyczne zainteresowania związane są ze śpiewem,sztuką oraz literaturą. Swoje zdolności wokalne kształci w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach.Dzięki temu rozwija się muzycznie . Na swoim koncie ma kilka nagrań piosenek,a także nowe aranżacje,które zostały umieszczone na płytach CD.

Jeszcze raz Sandrze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content