Zaznacz stronę

27.02.2023 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego pod patronatem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Gorzycach wzięli udział w tym konkursie. Zadanie nie było proste!

Konkurs polegał na nauczeniu się na pamięć i wyrecytowaniu jednego z wierszy Emily Dickinson, Williama Blake, Lorda Byrona, Walta Whitmana lub któregoś z innych, wybitnych angielskojęzycznych poetów. Z naszej szkoły zgłosiło się 8 ambitnych recytatorów:

  • Natalia Wit – kl. 1TP
  • Weronika Wit – kl. 1TP
  • Wiktoria Sowińska – kl. 1TI
  • Tomasz Domin – kl. 2TEP
  • Dawid Burczy – kl. 2TME
  • Błażej Witkowski – kl. 2TME
  • Oliwia Mroczek – kl. 3TML
  • Bartłomiej Solarz – kl. 4TI4

W skład jury weszli: mgr Urszula Żmuda, dr Sylwester Łysiak, mgr Marzena Miękina oraz dr Anna Gilarek.

Oliwa Mroczek zajęła II miejsce za wyrecytowanie wiersza „Prospice” autorstwa Roberta Browninga. Serdecznie gratulujemy!

W przygotowaniach do konkursu znaczącą rolę odegrali nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły: mgr Renata Stadnik-Komórkiewicz, mgr Magdalena Latała, mgr Natalia Urbaniak. Bardzo dziękujemy za włożony w to trud i poświęcony czas.

Zachęcamy młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Skip to content