Zaznacz stronę

17 listopada uczniowie klas 2tep, 1tp pod opieką p. Natalii Urbaniak oraz p. Anny Babuli zwiedzili jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – zamek w Łańcucie.

Była to jednodniowa wycieczka, której celem było poznanie walorów historyczno – krajobrazowych naszego regionu.

Uczniowie wysłuchali fascynującej historii tego miejsca, podziwiali bogate i różnorodne zamkowe wnętrza, które urzekały przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi elementami wyposażenia.

W dalszej części zwiedzania uczniowie udali się do stajni i wozowni, gdzie mogli podziwiać wspaniałą kolekcję 55 powozów konnych oraz trofea przywiezione przez ostatniego właściciela zamku z afrykańskiego safari.Wizyta w zamku dostarczyła uczniom wielu wrażeń, ciekawych przeżyć oraz okazała się niezwykle interesującą lekcją historii.

Po opuszczeniu Łańcuta uczestnicy udali się do Galerii Millenium w Rzeszowie, gdzie spędzili czas wolny.

Skip to content