Zaznacz stronę

,,Grunt to twardo stąpać po ziemi przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać –zacznij żyć właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje’’.
ks. Jan Kaczkowski

Film o zwycięstwie życia !

Klasa II TL wraz z opiekunami uczestniczyła w projekcji filmowej pod tytułem ,,Johnny’’.

To film dla KAŻDEGO! Poruszający najdelikatniejsze struny naszej duszy, a nawet najgłębiej ukryte lęki i pragnienia. To opowieść nie tylko o księdzu, którego ceniono za autentyzm, odwagę i szczerość, ale przede wszystkim film o odpowiedzialności, człowieczeństwie, o dorosłym spojrzeniu na śmierć, o chwilach słabości ,o relacjach międzyludzkich, o przyjaźni i dawaniu drugiej szansy… Spotkanie z bohaterami filmu było dla nas lekcją empatii, czułości, wyjątkowości każdej istoty ludzkiej, jej godności, wrażliwości i wyznawanych wartości. Film jest także skarbnicą ,,skrzydlatych słów’’, które na pewno na długo zapadną w naszej pamięci. ,,Najbardziej cenną rzeczą ,jaką możesz komuś dać jest… czas-dajesz mu w ten sposób cząstkę swojego życia, której już nie odzyskasz’’.

Skip to content