Zaznacz stronę

Rower o wartości 2000 zł, darmowa wycieczka dla 30 uczniów, stypendia, nagrody książkowe, płatne staże w okresie wakacyjnym w zakładzie Federal Mogul – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół w Gorzycach.

W Zespole Szkół w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Mariia Lozytska – uczennica klasy pierwszej technikum logistycznego została uznana za najwszechstronniejszą uczennicę spośród wszystkich uczniów klas pierwszych, w nagrodę od Dyrektora Szkoły otrzymała rower o wartości 2000 zł.

Tradycją w Zespole Szkół w Gorzycach jest coroczna „Wycieczka dla najlepszych uczniów”.
W tym roku w miesiącu wrześniu na bezpłatną dwudniową wycieczkę do Zakopanego pojedzie co najmniej 27 uczniów (w roku poprzednim pojechało 50 uczniów, dzięki rządowemu programowi „Poznaj Polskę”). Uczestnicy wycieczki to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen w szkole, ale również uczniowie zaangażowani w prace organizacji uczniowskich takich jak Samorząd Uczniowski czy PCK.

Każdy uczeń gorzyckiej szkoły, który ma świadectwo z paskiem (dotyczy to również absolwentów szkół podstawowych, a więc uczniów przyszłych klas pierwszych) ma zapewnione w kolejnym roku szkolnym stypendium. Stypendia dla uczniów przydziela Starosta, Prezes zakładu Federal Mogul i Dyrektor, a dla najlepszych Prezes Rady Ministrów. Stypendystami Prezesa Rady Ministrów zostali: Bohdan Susulovskyi, uczeń klasy 3 technikum informatycznego (średnia ocen 5,64) oraz Lepka Veronika, uczennica klasy drugiej technikum logistycznego (średnia ocen 5,32).

Link do filmu: Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Gorzycach

Skip to content