Zaznacz stronę

Już po raz jedenasty(po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią) na boiskach „Orlik 2012” przy Zespole Szkół w Gorzycach odbył się turniej w piłkę nożną chłopców i piłkę siatkową dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły.

Do rywalizacji zostały zgłoszone drużyny reprezentujące szkoły w Gorzycach, Zabrniu, Sokolnikach oraz pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W turnieju piłkarskim najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Gorzycach, którzy w finale po bardzo wyrównanej grze pokonali rówieśników z Sokolnik 3 : 2. Zwycięską drużynę do turnieju przygotowywał Piotr Elżakowski. Królem strzelców z 7 bramkami został Mateusz Wujek. Mateusz wyrównał wyczyn Grzegorz Laty, który podczas mistrzostw świata w 1974r w RFN również zdobył 7 bramek.

Zwycięska drużyna grała w następującym składzie:

1. Oliwier Stańczak

2. Wiktor Rączka

3. Dominik Batorski

4. Kacper Ziemian

5. Kacper Dziedzic

6. Mateusz Wujek

W piłce siatkowej zwyciężyły dziewczęta ze szkoły podstawowej w Zabrniu. Poniżej skład zwycięskiej drużyny:

1. Kamila Michalska

2. Amelia Myszka

3. Kinga Dul

4. Julia Trościńska

5. Oliwia Brożyna

6. Maja Dul

7. Kornelia Stelmach

Opiekunem dziewcząt z Zabrnia była Marzena Machała.

Zawody upłynęły w miłej, sportowej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. Było też coś dla ciała, gdyż uczniowie z Zespołu Szkół przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciepłe posiłki oraz napoje.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
Skip to content