Zaznacz stronę

Roboty, drony, drukarki 3D, nowoczesne laboratoria, wyższe uczelnie, zakłady pracy – tak zaprezentował się Zespół Szkół w Gorzycach podczas dni otwartych.

W dniach 23-24 maja Zespół Szkół w Gorzycach otworzył się dla uczniów szkół podstawowych. W ciągu dwóch dni gorzycką szkołę odwiedziło ponad 500 uczniów szkół podstawowych z Gorzyc, Zaleszan, Sokolnik, Wrzaw, Trześni, Furman, Turbi, Skowierzyna, Zabrnia, Zbydniowa, Dwikóz, Radomyśla, Sobowa, Grębowa oraz Tarnobrzega i Sandomierza.

W Zespole Szkół w Gorzycach uczniowie kształcą się w bardzo aktualnych i atrakcyjnych kierunkach: technik mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk i ekonomista oraz w szkole branżowej I-go stopnia w zawodzie operator obrabiarek skrawających CNC i w oddziale wielozawodowym (piekarz, cukiernik, fryzjer, stolarz, sprzedawca, ….).

Podczas dni otwartych uczniowie mogli zwiedzić największy zakład w powiecie tarnobrzeskim Federal Mogul, który współpracuje z gorzycką szkołą, a absolwenci kierunków mechatronicznych i mechanicznych oraz szkoły branżowej – operator obrabiarek skrawających maja zapewniona pracę w tym zakładzie.

Po ukończeniu szkoły absolwenci Zespołu Szkół w Gorzycach mogą podjąć pracę bądź kontynuować naukę na wyższych uczelniach, stąd obecność Politechniki Rzeszowskiej – oddział zamiejscowy w Stalowej Woli oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego – filia w Sandomierzu. Wyższe uczelnie współpracują z gorzycką szkołą ponieważ dzięki bardzo dobremu wyposażeniu oraz pracy nauczycieli uczniowie są przygotowani do podjęcia dalszej nauki na kierunkach mechanicznych, mechatronicznych, informatycznych, logistycznych czy filologii angielskiej, administracji oraz kosmetologii.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogłem odwiedzić Zespół Szkół w Gorzycach. Zaskoczyło mnie szczególnie wyposażenie jakim dysponuje szkoła jeśli chodzi o kierunki informatyczne, mechaniczne i mechatroniczne. Byłem na dniach otwartych w Tarnobrzegu i Stalowej Woli, takiej bazy jak w Gorzycach nie ma żadna szkoła – mówi Marcin, uczeń klasy ósmej, biorący udział w dniach otwartych.

A warunki do nauki i pracy będą jeszcze lepsze. Szkoła w okresie wakacyjnym planuje szereg napraw i remontów. Będzie ułożona kostka, wyremontowane zostaną łazienki, pomalowane korytarze oraz remont w internacie, aby warunki pobytu uczniów były jak najlepsze.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację energetyczną w Europie, w porozumieniu z zakładami pracy w Gorzycach planują otworzyć nowy kierunek – technik odnawialnych źródeł energii.

– Warto uczyć się w Gorzycach, bo jest to bardzo dobra szkoła, w której dba się o uczniów – powiedział Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ W GORZYCACH !!!

SAMSUNG CSC
Skip to content