Zaznacz stronę

W dniu 12 kwietnia 2022r. Zespół Szkół w Gorzycach podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, filia w Sandomierzu. W tym dniu odbyły się również w gorzyckiej szkole dni otwarte uniwersytetu oraz finał międzywojewódzkiego konkursu z mechatroniki.

Umowę o współpracy ze strony Uniwersytetu podpisał dziekan uczelni prof. dr hab. Piotr Sobolewski, który powiedział.

– Jest to dla nas ważna chwila. Nasza uczelnia i Zespół Szkół w Gorzycach, kształcą w podobnych obszarach, dzięki czemu absolwenci gorzyckiej szkoły mogą podjąć studia na naszej uczelni. Ponadto uczelnia korzysta z pracowni szkolnych, przez co studenci mogą zapoznać się z ich bardzo dobrym wyposażeniem oraz praktycznym wykorzystaniem maszyn i urządzeń.

Umowa w sposób praktyczny będzie realizowana poprzez udział we wspólnych spotkaniach uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców.

– W Zespole Szkół w Gorzycach będą odbywały się lekcje z udziałem pracowników naukowych uczelni, nasi uczniowie będą mogli korzystać z bazy uniwersytetu podczas spotkań wyjazdowych, a studenci kierunku mechatronika będą korzystali z laboratoriów i pracowni naszej szkoły – mówi Krzysztof Komórkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach.

Początkiem do dalszej współpracy były dni otwarte uniwersytetu, które odbyły się w gorzyckiej szkole. Dla uczniów pracownicy uczelni przygotowali zajęcia, które były prowadzone w języku angielskim z Transkrypcji fonetycznych. Odbyły się również prelekcje oraz quizy z wiedzy ogólnej prowadzone przez pracowników naukowych i studentów filologii angielskiej. Studenci administracji pod kierunkiem dr Renaty Kędziory przeprowadzili symulację rozprawy sądowej, a dr Małgorzata Makowska przeprowadziła zajęcia „Jak rodzić sobie z emocjami”. Uczniowie mogli również skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i paznokci, które były prowadzone przez studentki kierunku kosmetologia.

W tym samum czasie w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego odbywał się finał międzywojewódzkiego konkursu z mechatroniki pod nazwą „Super Technik” połączony z prezentacjami firm, które brały udział w tym wydarzeniu: EMT Systems, Tenneco (Federal Mogul), Finder, Superior, Igus Polska, Prema Kielce, WAGO, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Strawczyński z Zespołu Szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim. Główną nagrodą był voucher o wartości 3 tysiące złotych na szkolenie w Centrum Szkoleń Inżynierskich w Gliwicach.

Zespół Szkół w Gorzycach kształci uczniów w bardzo atrakcyjnych kierunkach: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk, ekonomista. Dzięki bardzo dobremu wyposażeniu oraz przygotowaniu kadry pedagogicznej gorzycka szkoła może pochwalić się bardzo wysoka zdawalnością uczniów na egzaminach zawodowych, które są dużo wyższe od średnich wojewódzkich czy krajowych.

Współpraca z uczelniami wyższymi, zakładami pracy, wysoki poziom nauki, możliwość dostania pracy po ukończeniu szkoły – wszystkie te czynniki wpływają na to, że uczniowie klas ósmych szkół podstawowych myślący o swojej przyszłości powinni poważnie zainteresować się ofertą Zespołu Szkół w Gorzycach.

Poniżej link do filmu:

https://youtu.be/sPX0Z3e4xBY

Skip to content