Zaznacz stronę

W dniu 21 marca 2022r. odbyło się uroczyste otwarcie obiektów sportowych w Zespole Szkół w Gorzycach po przeprowadzonej modernizacji. Gościem specjalnym podczas uroczystości był wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Koszt modernizacji to kwota 325 tysięcy złotych, z czego 160 tysięcy pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Podczas prac wymieniono oświetlenie, ogrzewanie, drzwi oraz dokonano malowania Sali gimnastycznej, siłowni, szatni i korytarzy.
Na Sali gimnastycznej wymieniono również ponad 40 – letni parkiet.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber życzył uczniom owocnego korzystania z nowych obiektów oraz zapewnił, iż będzie pomagał w inwestycjach oświatowych, które mają na celu stworzenie jak najlepszych warunków do nauki i pracy.

Gośćmi uroczystości prócz wiceministra infrastruktury Rafała Webera i starosty Jerzego Sudoła byli wicestarosta  Jacek Rożek oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu: Marek Ożga, Wojciech Gruszka i Marian Grzegorzek. Na święto szkoły przybyli  także Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce, Krzysztof Laskowski, prezes  Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach oraz ks. dziekan Mariusz Kozłowski, który poświęcił zmodernizowane obiekty sportowe.

Poniżej linki do filmów:

Skip to content