Zaznacz stronę

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Gorzycach pojechali na wycieczkę do Stalowej Woli. Ponad 100 pierwszoklasistów zwiedziło miasto, a następnie wszyscy udali się do galerii Vivo. Można było zrobić drobne zakupy, a punktem kulminacyjnym był film „Uncharted” w kinie Helios. Wyjazd dla stuosobowej grupy był bezpłatny, a sponsorem był dyrektor szkoły.

– Zadanie szkoły to nie tylko nauka. Bardzo ważnym elementem, szczególnie
w dzisiejszych czasach jest wychowanie, integracja, spotkania z kulturą oraz szacunek do drugiego człowieka – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły.

– Szczególnie ważne jest to w naszej szkole, w której uczą się uczniowie z Polski, Ukrainy i Białorusi. Dlatego zawsze będę popierał wszelkie formy integracji młodzieży – dodaje dyrektor.

W Zespole Szkół w Gorzycach Samorząd Uczniowski zgłasza wiele pomysłów
i inicjatyw, które są później realizowane. Szkoła docenia również najlepszych uczniów fundując stypendia czy organizując corocznie bezpłatną dwu lub trzydniową wycieczkę dla kilkudziesięciu uczniów. Pomysł wyjazdu połączony
z seansem filmowym to również inicjatywa uczniów.

– Wyjazd spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, stał się okazją do integracji, której towarzyszyły radość i dobry humor – mówi Eduardo, uczeń klasy pierwszej technikum informatycznego.

– Kino to oderwanie od codzienności, obowiązków i stresu, to emocje i relaks. To naprawdę super pomysł. Nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu – dodaje Eduardo.

W Zespole Szkół w Gorzycach uczniowie kształcą się w zawodach: technik mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk i ekonomista oraz
w szkole branżowej pierwszego stopnia. Mimo, iż nabór do klas pierwszych jeszcze się nie rozpoczął w gorzyckiej szkole już są składane podania do klas pierwszych. Wszystko to dzięki bardzo dobrej współpracy uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły. Zespół Szkół w Gorzycach – to szkoła przyjazna uczniom.

Skip to content